Volvo Cars będzie pierwszym producentem samochodów, który bezpośrednio zintegruje swoje samochody z urządzeniami obsługującymi Asystenta Google, co stanowi krok w dalszej współpracy między Volvo Cars i Google.

Volvo jako producent samochodów stale dąży do wprowadzania innowacji, które będą miały wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort swoich użytkowników. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie Volvo Car Group jako pierwsze wprowadza całkowitą integrację swoich samochodów z Asystentem Google. To drugi raz w historii, kiedy Volvo we współpracy z Google przeprowadza nie małą rewolucję w świecie motoryzacji. Parę lat temu właśnie samochody szwedzkiej marki jako pierwsze wprowadziło usługi Google.

Volvo integruje samochody z Asystentem Google - porozmawiasz z autem

„Volvo Car Group jako pierwsze wprowadziło technologię i usługi Google do naszych samochodów, a teraz chcemy być pierwszymi, którzy w pełni zintegrują się z urządzeniami obsługującymi Asystenta Google – to naturalny kolejny krok w naszej współpracy z GoogleTa integracja pozwala nam ogromnie poprawić wrażenia klientów, ponieważ daje klientom możliwość łatwego i bezpiecznego zarządzania samochodem w domu lub w podróży, za pomocą dowolnego osobistego urządzenia z Asystentem Google.

powiedział Henrik Green , dyrektor ds. produktu w Volvo Cars

Jakie korzyści płyną z takiej integracji?

Najważniejsza korzyść to fakt, że głosowo będziemy mogli wydawać komunikaty, które nasze auto zrozumie. Na przykład będziemy mogli poprosić samochodów o włączenie ogrzewania czy zamknięcie drzwi. Asystent Google jest już dopracowanym systemem, więc jest mniejsze prawdopodobieństwo, że napotkamy błędy aniżeli w przypadku autorskiego rozwiązania marki. Jeśli będziemy w posiadaniu auta elektrycznego, to z pomocą Asystenta Google będziemy mogli zarządzać czasem ładowania siedząc w domu. To spore ułatwienie i kolejny krok dla rozwoju motoryzacji. Oprócz Asystenta Google do samochodów Volvo zawita na przykład YouTube, którego będziemy mogli oglądać na przykład podczas ładowania samochodu. Aktualizacje i dostępność nowych produktów będą udostępniane stopniowo użytkownikom wszędzie tam, gdzie obecnie jest dostępny Asystent Google, zatem również w Polsce będziemy mogli korzystać z nowości w samochodach szwedzkiego producenta.

Źródło: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *