Bezstratna kompresja dźwięku w końcu zawita do do bezprzewodowych słuchawek Apple? AirPods Pro 2 mają udowodnić, że to jak najbardziej możliwe i w dodatku to nie jedyna nowość, jaka pojawi się na pokładzie najnowszego produktu, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku!

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez słuchawek bezprzewodowych. Zmieniły nasze codzienne życie od momentu, kiedy nie musimy kąpać się w metrach zwijających się kabli. Wysoką pozycję na rynku w tym segmencie zajmuje oczywiście Apple, które ma w swojej ofercie kilka ciekawych produktów, a w tym roku doczekamy się drugiej generacji AirPods Pro. Zmiany wizualne mogą być kosmetyczne, jednak najważniejsze jest to, co znajdziemy w środku, a AirPods Pro 2 szykują prawdziwą rewolucję pod względem akustyki.

Nowe AirPods Pro 2 w tym roku - będą lepsze niż się spodziewasz

Do tej pory wszystkie słuchawki Apple z serii AirPods korzystały z technologii AAC, co oznacza, że pliki dźwiękowe zawierają kompresję wpływającą bezpośrednio na jakość dźwięku. Apple opracowało własną technologię, która nazywa się Apple Lossless Audio Codec (ALAC), a wszystkie piosenki dostępne w Apple Music kodowane są zarówno w ALAC oraz w AAC. Jeśli firma faktycznie zdecyduje się na wprowadzenie do AirPods Pro 2 obsługi ALAC, to jakość dźwięku może być odczuwalnie lepsza. Wydane niedawno AirPods 3 korzystają jeszcze z kompresji AAC i nowe AirPods Pro 2 byłyby pierwszymi słuchawkami z tej serii obsługującymi ALAC.

Nowe AirPods Pro 2 w tym roku - będą lepsze niż się spodziewasz

Oprócz tej nowości ma się również zmienić opakowanie, które będzie umożliwiało lokalizację słuchawek. Ma to działać podobnie do funkcji lokalizacji Apple Watch i iPhone’ów. Co do samego wyglądu wciąż pojawia się sporo spekulacji, więc ciężko ustalić jedną spójną wersję. Mówiło się sporo, że nowe słuchawki będą pozbawione charakterystycznej “łodygi”, a samo etui na słuchawki będzie wyposażone w głośnik. Więcej szczegółów poznamy bliżej premiery, która ma się odbyć w ostatnim kwartale tego roku. Bardzo prawdopodobne, że będzie to końcówka października, tak samo jak w przypadku AirPods 3.

Źródło: MacRumors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *