Użytkownicy Apple Watch Series 7 masowo zgłaszają problem z najnowszą aktualizacją systemu watchOS 8.3 – jaki jest problem? Dlaczego warto się wstrzymać z instalacją nowego oprogramowania?

Dzisiaj smartwatche to dla nas rozwinięcie smartfonów, które zastępują coraz bardziej komputery i stają się nowym środowiskiem pracy dla wielu osób, a czasami nawet jedynym środowiskiem, ponieważ z telefonu współcześnie jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Dlatego też producenci wprowadzają coraz to lepsze produkty, stale je udoskonalając. Jednak co jeśli wraz z najnowszą aktualizacją pojawia się globalna awaria danego sprzętu i przez to nie nadaje się on do użytkowania? Wtedy pojawia się problem i właśnie Apple wraz z aktualizacją watchOS 8.3 rozgniewało wielu użytkowników Watch Series 7 na całym świecie.

Masz Apple Watch? Nie pobieraj aktualizacji watchOS 8.3

Nie ładuje się? No to mamy problem!

Na platformie Reddit oraz Apple Support Communities pojawiło się wiele zgłoszeń, które wskazują, że spora grupa użytkowników ma niemal identyczny problem. Aktualizując Apple Watch Series 7 do wersji watchOS 8.3 urządzenie przestaje się ładować. Chociaż nie, ładuje się, ale z prędkością 2% na godzinę, kiedy to normalnie powinno być naładowane w 100%! Producent używa takiego hasła na swojej stronie w odniesieniu do Watch Series 7: “Ładuje się w mgnieniu oka.” – użytkownicy chyba nie mogą tego potwierdzić. Ponadto deklaruje do 33% szybsze ładowanie niż w Series 6 oraz ładowanie 0-80% w około 45 minut. Tylko w tym wszystkim jest jeden mały szczegół…

Masz Apple Watch? Nie pobieraj aktualizacji watchOS 8.3

Użytkownicy, którzy skarżą się na ładowanie po aktualizacji wskazują, że nie korzystają z oryginalnej ładowarki. Zatem czy to na pewno było przypadkowe? Problem dotyka również Apple Watch Series 6, jednak w znacznie mniejszym stopniu. Pewnie się zastanawiacie czy jest na to jakieś rozwiązanie tymczasowe. Niestety nie mamy dobrych wieści – nie ma, chyba, że weźmiemy pod uwagę zakup oryginalnej ładowarki, to tak. Klasyczna zasada wyłącz i włącz w tym przypadku nie pomoże. Mamy nadzieję, że Apple jak najszybciej wyda poprawkę aktualizacji i sytuacja wróci do normy.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *