Ciągle mówimy o flagowcach, ale to najtańsze wersje są najbardziej oczekiwane, a iPhone SE 2022 udowadnia, że da się tanio i bardzo dobrze. Powiedzieć, że nowy SE będzie dobry, to jak nie powiedzieć nic, bo w tej cenie to on nie ma konkurencji, a jak spojrzymy na większy budżet, to nikomu nie chce się już szukać, bo Apple pozamiatało

Na przestrzeni ostatnich lat Apple wypracowało sobie bardzo dobrą pozycję na rynku smartfonów. Ich produkty są drogie, dają poczucie bycie częścią świata premium i każdy chce je mieć (nawet jeśli mówi inaczej). Użytkownicy podają zawsze wspólne cechy: płynne działanie, dobra optyka aparatu i niezawodność. Apple pokazał ostatnio jak należy wspierać swoje telefony i dopiero teraz wycofuje wsparcie dla iPhone 6s, który premierę miał w 2015 roku – ponad 6 lat wsparcia! Jednak wyżej napisałem również słowo drogie, no właśnie. iPhone SE 2022 ma to nieco zmienić, a jako trzecia generacja modelu o oznaczeniu SE wie, jak to zrobić mądrze.

Oto specyfikacja iPhone SE 2022 - Apple pozamiatało konkurencję na lata

Do sieci wyciekła specyfikacja najnowszego dziecka Apple i powiedzieć można jedno – wow. Zbliża się 2022 roku, w zasadzie to już możemy go powitać, a Apple daje nam naprawdę dobry telefon w bardzo przystępnej cenie, do której przyzwyczaiły nas urządzenia z Androidem, a nie nadgryzionym jabłkiem. Jednak przejdźmy do specyfikacji, aby wyjaśnić Wam dokładnie o co chodzi.

iPhone SE 2022 – Specyfikacja

Nowy iPhone SE 2022 ma bazować na iPhone 11, co będzie widoczne z zewnątrz i parę tygodni temu informacje na temat nowego SE nie były obiecujące – mała bateria, przestarzały procesor i cena, która jest niska, ale oferowane elementy są po prostu słabe. Jednak teraz światło dzienne ujrzały nowe informacje, które zmieniają zasady gry. Potwierdza się, że SE 2022 będzie bazować na iPhone 11, ale do tego dokładamy procesor Bionic A15 znany z iPhone 13, co daje nam również obsługę sieci 5G i znacznie mniejsze zapotrzebowanie na energię. iPhone 11 miał świetny czas pracy na baterii i jeszcze lepszy aparat, dzięki zastosowaniu procesora A15 spadnie zużycie energii, ponieważ jest to układ odtaktowany z mniejszą liczbą rdzeni w GPU, a obsługa 5G to spory krok naprzód.

Oto specyfikacja iPhone SE 2022 - Apple pozamiatało konkurencję na lata

SE 2022 – Cena

Wstępne informacje pochodzą z Chin, gdzie ceny iPhonów są zbliżone do cen w Polsce i wynika, że ceny nowego iPhone SE 2022 będą takie same, jak obecnej generacji. Zatem bazowa cena wyniesie 2199 złotych za wersję 64 GB oraz 2449 złotych za wariant za pamięcią o pojemności 128 GB. Już dzisiaj można powiedzieć, że to najlepsza propozycja w tej cenie i długo konkurencja nie będzie w stanie zaproponować nic lepszego. Niestety, jeśli Apple zostawi ceny aktualnego SE i wprowadzi nową generację na bazie iPhone 11 z nowym układem, to najbliższe 2 lata należą do producenta z logo nadgryzionego jabłka, a może i 3 lata. Premiera ma mieć miejsce na przełomie marca-kwietnia i wtedy też poznamy szczegóły ze strony producenta.

Źródło: Notebook Check

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *