Nowa funkcja Wiadomości Google może pomóc wszystkim zapominalskim o wysyłaniu ważnych SMS-ów, nawet gdy ich telefon będzie wyłączony

Żyjemy w takich czasach, że w całym natłoku informacji możemy zapomnieć o niektórych rzeczach. Jedną z rzeczy, o których często (lub nie) zdarza nam się zapomnieć jest wysłanie SMS’a. Czy to z życzeniami urodzinowymi czy z jakąś ważną informacją. Teraz jednak może się to zmienić, ponieważ Wiadomości Google zyskują nową funkcję, która będzie pamiętać za nas, że mamy wysłać SMS’a. Jak to możliwe? Otóż chodzi o nową funkcjonalność nazwaną jako „zaplanuj wysyłanie”. Zasada działania jest prosta – piszemy wiadomość, planujemy i system za nas ją wysyła w odpowiednim czasie. Prawda, że proste? Przypomina to nieco planowanie publikacji w Social Media.

Wiadomości Google

W praktyce ma to wyglądać tak, że po napisaniu naszej wiadomości SMS i naciśnięciu opcji „WYŚLIJ” naszym oczom ukaże się okno wyboru daty wysłania treści. Wybierać możemy spośród sugerowanych opcji, ale również możemy sami wybrać konkretną datę i godzinę. Prawda, że wygodne? Jednak to nie wszystko. Warto dodać, że opcja edycji i anulowania wysyłania będzie pozostawać aktywna aż do momentu jej wysłania, także jeśli zmienimy zdanie lub będziemy chcieli wprowadzić jakieś poprawki, to możemy bez przeszkód tego dokonać. Inna ważna funkcja tego rozwiązania, to fakt, że wiadomość zostanie wysłana nawet, jeśli nasz telefon w tym czasie pozostanie wyłączony.

Kiedy funkcja będzie dostępna?

Na to pytanie odpowiedź nie jest prosta, ponieważ aktualizacja powoli trafia do użytkowników, więc trzeba będzie chwilę poczekać aż zagości na Waszych telefonach. Jednak tutaj duża pochwała dla Google, ponieważ taka funkcjonalność jest bardzo przydatna i może ułatwić wiele codziennych obowiązków. Chociaż zawsze można to wykorzystać do planowania wysyłki życzeń urodzinowych – zrobicie to raz w roku i macie spokój na cały rok. Obyście tylko za rok o tym nie zapomnieli, bo wyjdzie z tego jeszcze większa klapa.

Foto. materiały prasowe twórcy

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *