Nowe funkcje najpopularniejszego systemu operacyjnego Windows mają poprawić czas jakiego potrzebuje użytkownik na uzyskanie informacji
Microsoft od pewnego czasu pozwala tym chętnym ze swoich użytkowników na testowanie nowych funkcji przed poprawną implementacją dla wszystkich. Jest to świetny sposób na pozyskanie cennych informacji zwrotnej od samych użytkowników, dla których na bieżąco od dekad tworzone jest oprogramowanie operacyjne Windows. Tym razem, amerykański gigant udostępnił kompilację testową o sygnaturze 25120, która może na pierwszy rzut oka nie wprowadza jakichś wielkich zmian, lecz tak naprawdę kładzie podłoże pod możliwy nowy system dostępności informacji.
Co nowego w Windows 11?
Po uruchomieniu nowej wersji, Windows przywita nas paskiem z polem tekstowym na pulpicie. Co to takiego? Jest to nowy szybko dostępny pasek wyszukiwarki bing, pozwalający na surfowanie po internecie tuż po uruchomieniu systemu operacyjnego. Rozwiązanie to znamy dobrze ze smartfonów, gdzie funkcjonuje z dużym powodzeniem. Można powiedzieć, że swego rodzaju wyszukiwarka z dostępem do sieci była już w menu Start, lecz to nie do końca to.
Teraz będzie można włączyć komputer i od razu wyszukać interesującą nas frazę czy nawet wprowadzić adres URL i przenieść się wprost na żądaną stronę. Jednak to nie wszystko! Jak przyznaje sama firma, jest to dopiero pierwszy krok w stronę wprowadzenia interaktywnych elementów na pulpicie. To oznacza tylko jedno – Windows otrzyma widżety. Przybliży to trochę użytkowanie komputera osobistego do użytkowania smartfona. To bardzo dobry krok, gdyż to właśnie smartfony towarzyszą nam przez większość dnia i to one najszybciej dostosowują się do wciąż ewoluujących potrzeb użytkowników.
Jak uzyskać dostęp do testowej wersji Windowsa?
Windows 11 w kompilacji testowej 25120 poprawia też kilka błędów zgłoszonych przez użytkowników. Między innymi naprawiono bug powodujący całkowity crash aplikacji Ustawienia, oraz problem powodujący niepowodzenie aktualizacji w Windows Update. Dostęp do testowej wersji można uzyskać po zarejestrowaniu się programie Windows Insider i wejściu w Dev Channel. Należy pamiętać, że jest to wersja eksperymentalna, która pomimo niewielkich zmian może mieć problemy ze stabilnością, oraz że przedstawione w niej funkcje nie koniecznie będą dostępne już w najbliższej aktualizacji. Według funkcje tej wersji mają być częścią przyszłorocznej aktualizacji o nazwie “Sun Valley 3”.
Źródło: Windows Latest