To zdecydowanie dobra wiadomość dla tych z Was, którzy chcieli współhostować live’y na swoich kanałach w serwisie YouTube. Od teraz aplikacje na Androida oraz iOS wspierają taką funkcję.

YouTube idzie z duchem czasu i wysłuchuje sugestii użytkowników. Serwis nareszcie wprowadza funkcję współpracy, która umożliwia dwóm użytkownikom poprowadzenie wspólnej transmisji na żywo. „Go Live Together” zostało po raz pierwszy selektywnie wprowadzone w listopadzie ubiegłego roku. Zgodnie z ostatnim tweetem z YouTube’a, teraz jest szerzej dostępne na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android.

Czym jest „Go Live Together”?

Funkcja ta umożliwia twórcom mającym co najmniej 50 subskrybentów zaproszenie gościa do wspólnej transmisji na żywo. W danym momencie można współorganizować live tylko z jednym gościem. Co ważne jednak, goście mogą zmieniać się podczas tej samej transmisji na żywo. Ponadto nie muszą mieć tego samego wymogu 50 subskrybentów do wspólnej transmisji. Oznacza to, że w praktyce każdy twórca YouTube może zostać zaproszony do współpracy.

Mobilnie – tak, desktopowo – nie bardzo

Co więcej, funkcja „Go Live Together” jest obecnie ograniczona do aplikacji mobilnej YouTube. Niestety – opcja ta nie jest dostępna dla użytkowników komputerów stacjonarnych. Twórcy mogą wprawdzie zaplanować wspólną transmisję w YouTube na komputerze – co jest zapewne wygodniejsze. Mimo to zarówno gospodarz, jak i gość będą musieli połączyć się z zaplanowaną transmisją za pośrednictwem aplikacji YouTube na urządzeniu mobilnym. Jak jednak przyznaje YouTube, trwają badania nad dodaniem obsługi tej funkcji dla komputerów stacjonarnych i w przyszłości powinna pojawić się aktualizacja.

Zobacz także: Amazon pracuje nad aplikacją do oglądania wydarzeń sportowych

Użytkownicy mogą zlokalizować tę funkcję, przechodząc do aplikacji mobilnej YouTube i wybierając przycisk tworzenia (+) u dołu strony. „Go Live Together” powinno wtedy pojawić się w wyskakującym menu opcji. Co ciekawe, nawet nie posiadając 50 subskrybentów kanału możemy widzieć tę opcję. Nie będzeimy mogli jednak transmitować bez zaproszenia gospodarza, który spełnia ów warunek.

Ponieważ zainteresowanie treściami takimi jak podcasty wideo i vlogi stale rośnie, YouTube nie jest pierwszą platformą do transmisji na żywo, która wprowadza funkcję współhostowania. Twitch ogłosił podobne narzędzie Guest Star w czerwcu ubiegłego roku, które umożliwia gospodarzowi zaproszenie pięciu dodatkowych gości do swojego strumienia. Guest Star jest wciąż w fazie beta i w przeciwieństwie do funkcji „Go Live Together” w YouTube jest obecnie dostępna tylko na komputerze.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *