Nadchodzące, zredesgnowane modele iPad Air i iPad Pro firmy Apple mogą zawierać przedni aparat umieszczony na boku urządzenia, dzięki czemu będzie on w pozycji pionowej podczas korzystania w orientacji poziomej – sugerują pojedyncze plotki.

Obecnie iPad Air oraz oba modele iPad Pro w ofercie firmy Apple posiadają kamerę do wideorozmów umieszczoną na górze urządzenia, co sprawia, że ​​aparat jest przesunięty na bok podczas prowadzenia wideorozmowy w trybie poziomym. Apple, zdając sobie chyba sprawę z tego problemu, w 10. generacji iPada przeniosła przednią kamerę na bok urządzenia, aby była ona użyteczna w trybie poziomym, a nie pionowym. Od tego czasu firma nie wprowadziła kolejnej wersji iPada, ale wygląda na to, że mogłaby dokonać tej zmiany również w przyszłych modelach iPada.

iPad Air i iPad Pro mogą mieć aparat do wideorozmów w orientacji poziomej

W styczniu tego roku kod odkryty w iOS 17.4 sugerował, że następny iPad Pro może przyjąć podobny design dla kamery FaceTime. “Podczas konfiguracji Face ID, iPad musi być w orientacji poziomej, a kamera znajduje się na górze ekranu” – czytamy w kodzie. Teraz, sporadyczny informator Instant Digital na chińskiej platformie społecznościowej Weibo twierdzi, że ta zmiana również trafi do dwóch plotkowanych nowych wersji iPada Air, zarówno w rozmiarze 10,9, jak i 12,9 cala.

Niejasne jest, jak Apple osiągnęło tę zmianę na nowych modelach iPada, ponieważ druga generacja Apple Pencil łączy się zarówno z iPadem Air, jak i iPadem Pro za pomocą indukcyjnego ładowarki magnetycznej po tej samej stronie. Jednakże, biorąc pod uwagę plotki o nowym Apple Pencil, który ma być wprowadzony razem z zaktualizowanymi iPadami, Apple może znaleźć rozwiązanie tego problemu. Tak czy inaczej, powinniśmy niedługo się o tym dowiedzieć nieco więcej szczegółów, które rozwiją nasze wątpliwości. Oczekuje się, że zarówno nowy iPad Air, jak i modele iPad Pro z OLED będą wprowadzone na rynek jeszcze w tym miesiącu. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wiadomości.

Źródło: MacRumors

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *