Nowe rysunki CAD iPhone’a 16 Pro ujawniają kilka subtelnych zmian w projekcie, w tym nowy przycisk “Capture” oraz nieco zmieniony kształt przycisku Akcji. Te najnowsze informacje wskazują na to, że nadchodzący flagowy model smartfona od Apple będzie kontynuował niektóre wzorce projektowe znane z poprzednich wersji, jednocześnie wprowadzając pewne innowacje.

Najnowsze rysunki CAD iPhone’a 16 Pro odsłaniają projekt, który przypomina ten, który można znaleźć w iPhone’ie 15 Pro, ale z niewielką liczbą zmian dotyczących niektórych przycisków. Widoczna jest wydłużona wersja przycisku Akcji, przypominająca długością jeden z przycisków regulacji głośności, lecz o nieco szerszym kształcie, aby go odróżnić. Całkowicie nowy przycisk “Capture” znajduje się po lewej stronie urządzenia, tam, gdzie w poprzednich modelach znajdowała się antena mmWave. Podobnej długości jak przycisk boczny, jest całkowicie równy z obudową.

Poprzednio, 91Mobiles ujawniło dokładne rysunki CAD iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 14 Pro, jednak projekty Apple Watch Series 7 okazały się ostatecznie błędne. Witryna niedawno podzieliła się renderami, które rzekomo przedstawiają projekt nadchodzącego iPad Air o przekątnej 12.9 cala oraz czwartej generacji iPhone’a SE.

Rysunki CAD iPhone'a 16 Pro ujawniają zmiany w projektowaniu przycisków

W styczniu MacRumors przedstawiło pierwsze spojrzenie na projekt iPhone’a 16 Pro, w tym przycisk “Capture” równy z bokiem urządzenia, co dzisiaj szeroko potwierdziły pliki CAD od 91Mobiles. MacRumors uzyskało również informacje sugerujące, że podczas testów Apple’a z dłuższą wersją przycisku Akcji, firma porzuciła ten pomysł, a przycisk Akcji prawdopodobnie będzie wyglądał praktycznie tak samo jak w iPhone’ie 15 Pro.

Główną zmianą w projekcie iPhone’a 16 Pro i iPhone’a 16 Pro Max ma być większy ekran, który wzrośnie odpowiednio z 6.1 do 6.3 cala i z 6.7 do 6.9 cala. Po znaczącej przebudowie, związanej ze zmianą na tytanową ramę i bardziej zaokrąglone krawędzie w iPhone’ie 15 Pro w zeszłym roku, nie spodziewa się większych zmian w wyglądzie nowych urządzeń w tym roku. Premiera iPhone’a 16 zaplanowana jest na jesień.

Render: MacRumors Grafika: 91Mobiles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *