Paradox zdradził szczegóły na temat gry, która ma stać się konkurencją dla popularnych Simsów. Life by You już we wrześniu powinno pojawić się we wczesnym dostępie.

Wygląda na to, że The Sims zyskuje konkurencję. Jak zapowiedziano wcześniej w tym miesiącu, Paradox ujawnił dziś nadchodzącą grę o nazwie Life by You. To symulacja życia, której rozwojem kierował Rod Humble. Człowiek. który wcześniej odgrywał znaczącą rolę zarówno w serii The Sims, jak i Second Life. Gra będzie dostępna we wczesnym dostępie 12 września na PC przez Steam i Epic Games Store.

Co wiemy o Life by You?

Rozwój Life by You jest obsługiwany przez nowe wewnętrzne studio, nazwane Paradox Tectonic. Według firmy, gra „pozwoli graczom projektować i żyć życiem stworzonych przez nich ludzi w otwartym świecie gry, w którym wszystko jest konfigurowalne”. Zasadniczo brzmi bardzo podobnie do The Sims, ale ma oferować więcej możliwości dostosowywania. Gra jest również opisywana jako otwarty świat „bez ekranów ładowania”.

Oprócz standardowych narzędzi do tworzenia postaci i samego świata, a także obsługi modów, twórcy skupili się na dostosowywaniu. Obejmuje ono również konwersacje w „prawdziwym języku”, w których „każda rozmowa w prawdziwym języku jest generowana na podstawie unikalnej sytuacji twojego człowieka. Możesz nawet tworzyć własne rozmowy w grze.” To duża zmiana w stosunku do bełkotliwego języka Simlish, który stał się kultową częścią serii The Sims.

Life by You

Rośnie konkurencja

„Life by You rozwija gatunek symulacji życia z nowoczesnym stylem, konwersacją w prawdziwym języku i niespotykaną swobodą wypowiedzi” – powiedział Humble w oświadczeniu. „Rozbudowane narzędzia dostosowywania gry pozwalają na niezrównany poziom opowiadania historii. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jakie kreacje wymyślą gracze, gdy tego lata wezmą udział we wczesnym dostępie”.

Zobacz także: Następna odsłona The Sims zapewni zarówno tryb solo, jak i multiplayer

Wiadomość o grze pojawia się w czasie, gdy serię The Sims również czeka wielka zmiana. Gra The Sims 4, która jest obecnie darmowa, zbliża się do dekady od premiery. Zarazem EA powoli zdradza szczegóły dotyczące następnej gry z serii The Sims, znanej teraz pod kryptonimem „Projekt Rene”. Ma ona oferować zarówno rozgrywkę solową, jak i wieloosobową, będzie też obsługiwała rozgrywkę międzyplatformową na PC i urządzeniami mobilnymi. Gra ma ponadto wykorzystywać bardziej otwarty proces tworzenia z regularnymi aktualizacjami w okresie poprzedzającym premierę (której data jest prawdopodobnie bardzo odległa).

Wygląda na to, że Life by You będzie podobnie otwartą grą. Paradox opisuje okres wczesnego dostępu jako „wspólne doświadczenie, w którym opinie społeczności będą miały istotny wpływ. Nie tylko na priorytety, ale także pomysły na zawartość i rozwój, gdy zespół doprowadzi grę do pełnej premiery”.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *