Rivian, producent elektrycznych pojazdów, szybko zdobywa uznanie, odkąd zaprezentował swój najnowszy model R2. CEO firmy, RJ Scaringe, podkreśla, że firma jest podekscytowana reakcją społeczności na nowy pojazd.

Mniej niż 24 godziny od premiery, Rivian R2 zdaje się być bardzo popularny. RJ Scaringe, CEO firmy, poinformował, że już przyjęto “ponad 68 000 rezerwacji” na ten średniej wielkości elektryczny SUV w cenie 45,000 dolarów. “Jesteśmy podekscytowani widząc, jak ten pojazd tak bardzo rezonuje z naszą społecznością!” – powiedział Scaringe w poście na X.

Rivian zbiera rezerwacje na R2: Ponad 68 000 w mniej niż 24 godziny

Rivian zaprezentował R2, a także bardziej kompaktowe modele R3 i R3X, podczas wydarzenia w Laguna Beach, w Kalifornii, w czwartek. Nowe pojazdy elektryczne mają być bardziej przystępne cenowo niż obecna oferta firmy, którą stanowią samochody R1T i R1S, każdy kosztujący ponad 70 000 dolarów.

Warto zaznaczyć, że próg rezerwacji dla R2 jest dość niski. Wpłata wynosi zaledwie 100 dolarów i jest w pełni zwrotna, zgodnie z umową wstępną Riviana. W porównaniu Tesla pobierała 1000 dolarów (również zwrotnych) za rezerwację Modelu 3, gdy został po raz pierwszy zapowiedziany w 2016 roku. Dodatkowo, posiadacze rezerwacji nie są zobowiązani do zakupu pojazdu, gdy ten stanie się dostępny.

Rivian zbiera rezerwacje na R2: Ponad 68 000 w mniej niż 24 godziny

Ponadto, Rivian nie koniecznie przekazuje 6.8 miliona dolarów, które otrzymał w ramach rezerwacji, bezpośrednio na swoje konto bankowe. Zgodnie z warunkami korzystania z usług firmy, pieniądze “będą przechowywane przez Riviana na oddzielnym koncie przeznaczonym wyłącznie na rezerwacje i zostaną uwolnione do wykorzystania na ostateczną cenę sprzedaży wybranego pojazdu po podpisaniu ostatecznej umowy sprzedaży.”

Mimo to, 68,000 rezerwacji jest znakiem, że przynajmniej tyle osób chętnie czeka na to, aby Rivian R2 stał się rzeczywistością. A firma nawet nie otworzyła jeszcze rezerwacji na R3 ani R3X, które będą tańsze i wzbudzają jeszcze większe zainteresowanie niż R2. Rivian zapowiada, że R2 rozpocznie produkcję w pierwszej połowie 2026 roku. Firma zmieniła datę z końca 2026 roku po wstrzymaniu działalności swojej fabryki o wartości 5 miliardów dolarów w stanie Georgia.

Rivian zbiera rezerwacje na R2: Ponad 68 000 w mniej niż 24 godziny

Źródło: materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *