Nie jest łatwo utrzymać Snap Streak i codziennie wysyłać snapy do znajomych. Mimo to wielu użytkowników wzięło sobie do serca potrzebę zachowania ciągłości. Okazuje się, że Snapchat zamierza wyjść im naprzeciw.

Utrzymywanie passy, związanej z wysyłką snapa do znajomego raz na 24 godziny może powodować frustrację. Wie o tym każdy, kto próbował zachować serię snapów nie tylko w jednej korespondencji, ale w przypadku kilku osób. Ma tego świadomość także snapchat, który przygotował nietypową nowość dla miłośników takich serii. Firma od teraz pozwala użytkownikom wstrzymywać serię Snap Streak. Tym samym nie muszą się martwić o przerwanie passy, jeśli zdecydują się nie korzystać z aplikacji przez jakiś czas.

Snap Streak może zostać spauzowany

Snapchat pozwoli użytkownikom wstrzymać tylko jedną passę za darmo podczas wprowadzonej właśnie fazy testowej. „Utracona seria Snapów nie oznacza, że wasza przyjaźń wygasła. Właśnie dlatego od dziś ułatwiamy zrobienie sobie przerwy dzięki nowej funkcji, którą testujemy. Ma ona umożliwić ponowne rozpalenie iskry i przywrócenie jednej serii za darmo” – poinformowała firma w komunikacie.

Firma przyznaje, że docelowo użytkownicy będą mieli „możliwość dodania większej liczby przywracania serii bezpośrednio z aplikacji”. Pauzowanie takiej passy snapów kosztować będzie w USA 99 centów, czyli około 4,4 zł. Snapchat wspomniał również, że wkrótce wprowadzi możliwość zamrażania passy dla użytkowników płatnego abonamentu Snapchat+.

Zobacz także: Kanada banuje TikTok na urządzeniach rządowych

Snapchat się rozwija

W zeszłym miesiącu sieć społecznościowa dodała chatbota do swojego płatnego planu. Funkcjonalność chatbota została oparta na technologii GPT od OpenAI. Podczas imprezy Investor Day w lutym Snapchat powiedział, że ma obecnie ponad 750 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Co ciekawe, ponad 2,5 miliona z nich to grono płatnych użytkowników. Jednocześnie firma opublikowała ogłoszenia dla twórców i deweloperów. Snapchat poinformował w nich, że wprowadza technologię ray tracingu dla programistów, aby mogli tworzyć soczewki z realistycznymi efektami. Ponadto wprowadzono funkcje ułatwiające twórcom korzystanie z licencjonowanych dźwięków w swoich snapach.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *