Możliwe, że w pościgu za perfekcją Microsoft przyłączy Ubisoft+ do usługi Xbox Game Pass. To byłaby gratka dla wszystkich graczy.

Xbox Game Pass można powiedzieć, że już zrewolucjonizował sposób w jaki gramy w gry. Jest to z założenia dość prosta, ale genialna forma grania na abonament. Usługa ta najlepiej trafia do graczy przeplatających wiele różnych tytułów oraz gatunków gier w relatywnie krótkim czasie. Za 55 złotych miesięcznie w przypadku Game Pass Ultimate (są też tańsze warianty subskrybcji) otrzymujemy natychmiastowy dostęp do setek tytułów gier z przeróżnych gatunków. Od FPSów, przez RPGi i ścigałki aż po zaawansowane symulatory, oraz wiele więcej. Jest to też świetny sposób na wypróbowanie gry, którą chcemy kupić, zwłaszcza gdy pojawia się promocja subskrybcji za jedyne 4 złote. Taka promocja miała miejsce już kilkukrotnie.

Wszystko w jednym miejscu

Microsoft już od pewnego czasu kombinuje tak, aby dostarczyć swoim klientom wszystkiego czego potrzebują w ramach jednej prostej opłaty. Robi tak również w dziedzinie gier. Game Pass zawiera subskrybcję Xbox Live Gold, pozwalającą na grę wieloosobową na konsoli, a od całkiem niedawna również abonament EA Play. Czy Microsoft dąży do abonamentowego monopolu? Nieprzemyślana odpowiedź na komentarz na instagramie holenderskiego oddziału Ubisoft może sugerowąć, że tak.

Xbox Game Pass coraz bliżej usługi perfekcyjnej

Czy Ubisoft+ stanie się częścią Xbox Game Pass?

Francuski gigant współpracuje z Microsoftem już od dłuższego czasu. Jego popularny tytuł Rainbow Six: Extraction pojawił się nawet w Game Passie już w dniu premiery. Niedługo dołączyć mają kolejne tytuły. Ubisoft w tej usłudze dałby graczom dostęp do kolejnej puli wielu świetnych serii gier, takich jak Watch Dogs, Assasin’s Creed, The Crew, The Division, czy legendarne Anno. Ciężko przewidzieć co stałoby się wtedy z usługą Ubisoft+. Czas pokaże.

Tymczasem polecamy poświęcić chwilę i przejrzeć to, co oferuje Xbox Game Pass, gdyż maj zapowiada się jako miesiąc gorących premier. Usługa zostanie rozszerzona o między innymi This War of Mine po odświeżeniu, oraz polskie (!) Trek To Yomi. Dla fanów strzelania i skradania – kolejna, piąta już odsłona serii Sniper Elite.

Źródło: Reddit

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *