Od kilkunastu minut pojawiają się sygnały, że Messenger zachowuje się w nieprawidłowy sposób i pojawiają się różnego rodzaju błędy uniemożliwiające korzystanie

Jeśli w ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut zauważyliście, że nie ładują się Wam wiadomości, nie możecie ich wysyłać czy też prowadzone przez Was konwersacje się nie aktualizują, to nie musicie się martwić, nie jesteście sami z tym problemem. Facebook, a konkretnie Messenger, napotkał błąd, który powoduje wyżej wymienione problemy, a w rezultacie korzystanie z tego popularnego komunikatora stało się wręcz niemożliwe. Sprawa jest na tyle poważna, że dotyczy już nie tylko Polski, ale całej Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Azji. Tak naprawdę wszędzie gdzie ludzie mają dostęp do Facebooka, to napotykają aktualnie problemy.

Messenger nie działa

Facebook również nie działa?

Jeśli prześledzicie historię zgłoszeń na stronie Downdetector.com, to zauważycie, że sporo zgłoszeń zanotowano również na Facebooku. Jednak jak się okazuje, ta aplikacja działa bez zarzutu. Problem polega w tym, że użytkownicy zgłaszają awarię Messengera jako awarię Facebooka. Warto zauważyć, że problem dotyczy zarówno wersji mobilnej, jak i stacjonarnej, stąd też może wynikać całe zamieszanie w błędnym zgłaszaniu problemu u niebieskich. Również obserwowane są zgłoszenia w serwisie Instagrama, jednak tutaj skala jest znacznie mniejsza i dotyczy kilkudziesięciu zgłoszeń.

Messenger nie działa

Skoro najpopularniejszy komunikator nie działa, to może warto znaleźć w tym czasie inny sposób na docieranie do swoich znajomych. To doskonała okazja, aby porozmawiać z naszymi najbliższymi, w rzeczywistości, a przy okazji zastanowić się, jaką rolę odgrywają Social Media (np. Instagram, TikTok) w naszym życiu. Mimo wszystko mamy nadzieję, że Facebook szybko uwinie się z awarią i uda się przywrócić komunikator do żywych, bo Messenger to nie tylko plotki i ploteczki, ale również dla wielu sposób na komunikację w pracy, szczególnie w czasach zdalnego prowadzenia obowiązków.

Aktualizacja (godz. 20:00): Dostajemy od Was informacje, że powoli Messenger zaczyna działać i wszystko wraca do normy.

Źródło: Downdetector.com

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *